Kiedy potrzebujesz przyjmować witaminy?

Problem witamin jest bardziej złożony niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Wielu z nas przyzwyczaja się do codziennego przyjmowania, nawet gdy nie jest to potrzebne. Prawda jest taka, że nie potrzebujesz witamin, jeśli masz codzienną zbilansowaną dietę, dzięki której twoje ciało dostanie wszystko, czego potrzebuje do zdrowego funkcjonowania.

Jednak niewielu z nas ma idealną dietę, dlatego konieczne jest uzupełnienie organizmu dobroczynnymi substancjami z witamin.

Kobiety w wieku rozrodczym powinny przyjmować tabletki kwasu foliowego, które chronią nienarodzone dzieci przed różnymi wadami. Witamina D jest interesująca dla osób starszych, które mają zwiększone ryzyko osteoporozy.

Specjalnością witaminy D są mięśnie i kości. Niektóre osoby muszą przyjmować witaminy w celu rozwiązania określonych problemów zdrowotnych. Z kolei witamina C wspomaga układ odpornościowy. Jest idealnym towarzyszem dla osób często chorych.

To właśnie rzeczywiste sytuacje życiowe i stan zdrowia ludzi wokół nich były głównymi aspektami w produkcji witamin Cross BioPharm. W ofercie znajdziesz wybór multiwitamin, formułę przeznaczoną dla seniorów lub połączenie witaminy C, D i cynku.